Brak czasu do opieki nad seniorem

ny seniorPrzy zajmowaniu się osobą starszą cierpliwość może być niezbędną cechą charakteru. Należy pamiętać, ze kiedy ktoś cierpi może stać się zgryźliwy i zacząć obrażać osoby w swoim otoczeniu. To samo tycz

Brak czasu do opieki nad seniorem Rodzina nie zawsze może zająć się schorowaną babcią, z tego powodu należy pomyśleć o miejscach typu . Opieka oraz atmosfera w sporej części z nich jest dobra.

Problematyczny senior

Przy zajmowaniu się osobą starszą cierpliwość może być niezbędną cechą charakteru. Należy pamiętać, ze kiedy ktoś cierpi może stać się zgryźliwy i zacząć obrażać osoby w swoim otoczeniu. To samo tyczy się seniorów, którzy jeszcze dodatkowo mogą się źle czuć psychicznie i dają o tym znać poprzez niewybredne komentarza lub niechęć do jakiejkolwiek współpracy. Dlatego wskazane jest, aby osoby zajmujące się starszymi osobami miały anielską wręcz cierpliwość.

Najlepszą metoda na zrzędzącego staruszka może być próba zaprzyjaźnienia się z nim. Kiedy uda nam się to osiągnąć to nie tylko praca z nim będzie znacznie bardziej przyjemna, ale i jego pobyt w ośrodku będzie znacznie bardziej dobroczynny. Można się nieźle zdziwić jak bardzo stan psychiczny ma dobry wpływ na fizyczny.


Zatrudnienie całodobowej opieki

Wynajęcie całodobowej opieki dla naszego dziadka, czy babci to dość duże koszty. Jednak czasami najzwyczajniej w świecie nie mamy innego wyjścia. Dobrze wykwalifikowana pielęgniarka lub opiekunka na pewno odpowiednio zajmie się potrzebującym seniorem. Oczywiście trzeba na taką dobrą pielęgniarkę trafić, ponieważ nie każdy jest stworzony do pracy z takimi osobami. Wymaga to nieskończonych pokładów troski i cierpliwości. Nie bez powodu mówi się, ze senior to trochę takie uparte dziecko, ale większe.

Jednak należy mieć na uwadze ich dyskomfort związany z bólami, chorobami czy po prostu starość.


Starość w Wikipedii

Granica między wiekiem średnim człowieka a starością jest płynna i zmieniała się w ciągu wieków. W czasach prehistorycznych ludzie dożywali 30 (Neandertalczyk z Krapiny) - 35 lat (szkielety z Sima de los Huesos w Atapuerca). W starożytności człowiek 35-40-letni był uważany za człowieka starego. Średnia długość życia, a co za tym idzie "granica" starości na świecie bardzo wydłużyła się w XVIII, XIX oraz XX wieku, wraz z poprawą warunków życia, rozwojem medycyny oraz upowszechnieniem takich wynalazków jak np. kanalizacja, które podwyższały poziom higieny, oraz wynalezieniem szczepionek, które zapobiegały chorobom (zob. też oczekiwana dalsza długość trwania życia).

Zwiększenie długości życia skutkowało pojawieniem się dziadków co zwiększało szansę przeżycia młodych osobników, było skorelowane z rozwojem relacji społecznych i przekazywaniem doświadczeń.

W kulturach na całym świecie ludzie w podeszłym wieku byli zwykle obdarzani dużym szacunkiem - niekiedy nawet czcią - jako ludzie bardziej doświadczeni i mądrzejsi.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Starość