Co znaczy poligrafia i nie tylko!

ne.Definicja- poligrafiaPoligrafia jest dziedziną techniki zajmującą się procesami wytwarzania druków. Na przestrzeni wieków zachodziły w niej zmiany, aż osiągnęła ona dzisiejszy etap przemysłowy, którego rozwój zach

Co znaczy poligrafia i nie tylko! plomby void warszawa
Nalepki to tylko jeden z wielu materiałów drukowanych, mają one wiele rodzajów np. . Możliwości drukowania jest coraz więcej i w coraz lepszych cenach. Artykuły poligraficzne.

Definicja- poligrafia

Poligrafia jest dziedziną techniki zajmującą się procesami wytwarzania druków. Na przestrzeni wieków zachodziły w niej zmiany, aż osiągnęła ona dzisiejszy etap przemysłowy, którego rozwój zachodzi w jeszcze szybszym tempie. Przemysł poligraficzny jest szczególną dziedziną produkcyjną ? obejmuje on opracowywanie wzorców (form drukowych) oryginałów tekstowych i rysunkowych, i drukowanie za ich pomocą kopii, w większości na potrzeby masowego odbiorcy. Jak każdą dziedzinę produkcyjną, tak i poligrafię można określić poprzez wykorzystywane technologie, charakterystykę wyrobów i powiązania z innymi dziedzinami gospodarki.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Poligrafia


Poligrafia i DTP- praca

Operator DTP to osoba odpowiedzialna w drukarniach, wydawnictwach i wszędzie tam, gdzie drukuje się materiały w dużych ilościach, za poprawne przygotowanie plików, które będą drukowane. Zadanie w teorii łatwe i proste, jednak jeden mały błąd operatora DTP i nakład kilku tysięcy egzemplarzy gazet może być do wyrzucenia. W takiej pracy wiele rzeczy może pójść nie tak: zmiana papieru na inny, nowa drukarka z innymi tuszami, błędne prze konwertowanie barw. Do tego jeszcze błędy typu literówki, złe umieszczenie jakiegoś elementu czy też po prostu niedopracowanie kilku szczegółów. Wszystko to może się bardzo źle skończyć i przynieść duże straty- jest to więc praca w stresie i napięciu, bo jak coś pójdzie nie tak to zazwyczaj będzie właśnie na operatora DTP.


O tym jak działa reklama

Reklama przybiera różną postać ? od rzetelnej informacji o cechach produktu, spotykanej głównie w prasie specjalistycznej, po wychwalanie produktu bez rzetelnej informacji merytorycznej o przedmiocie reklamy, co często przypisuje się reklamie telewizyjnej.

Czasami reklama występuje w formie ukrytej ? np. firmy organizują prezentacje własnych technologii czy też piszą artykuły do prasy specjalistycznej na ich temat ? co jest na pograniczu reklamy i edukacji lub ukazywane są przedmioty, będące towarami określonej marki, umieszczone w kontekście filmu fabularnego.

Czasem reklama łączona jest z korzyściami dla osób decydujących o skorzystaniu z przedmiotu reklamy ? np. firmy sponsorują wyjazdy szkoleniowe lub pseudoszkoleniowe w atrakcyjne miejsca ? co jest na pograniczu reklamy i korupcji.

Ponieważ celem reklamy jest skuteczność ich oddziaływania na odbiorcę, dlatego można się spotkać w reklamie z treściami wywołującymi np. skandal obyczajowy lub procesy sądowe. Dzięki temu wzrasta zainteresowanie wokół reklamy a tym samym siła oddziaływania kampanii reklamowej.

Ważną cechą odróżniającą w komunikacji poprzez media reklamę od public relations jest to, że reklama jest formą płatną, tzn. reklamodawca płaci mediom za nadanie komunikatu reklamowego i ma nad tym komunikatem pełną kontrolę.

Zdecydowana większość reklam charakteryzuje się celami komercyjnymi. Można jednak wyróżnić również reklamę społeczną oraz reklamę polityczną. Ponadto istnieją zjawiska łączące ze sobą wymienione typy reklam ? reklamy powstające w ramach kampanii marketingowych łączących cele komercyjne z celami społecznymi (tak prowadzony marketing określa się mianem marketingu społecznie zaangażowanego, ang. Cause Related Marketing). Tego typu reklam nie należy mylić z reklamami społecznymi.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Reklama#Dzia.C5.82anie