Decyzja odnośnie DJ'a na ślub

rego Dj, co musisz umieć, aby nim zostać?Celem działań DJ'a powinno być rozbawienie słuchającej go publiczności i zachęcenie ich do rytmicznego podskakiwania w akompaniamencie jego miksów. Dj, aby dobrze wykonywać swoja

Decyzja odnośnie DJ'a na ślub Zdecydowanie się na DJ'a na istotną uroczystość to bardzo trudne zadanie. Warto dokładnie rozejrzeć się na rynku w poszukiwaniu . Wpis o muzyce klubowej i DJ'ach.

Cechy dobrego Dj, co musisz umieć, aby nim zostać?

Celem działań DJ'a powinno być rozbawienie słuchającej go publiczności i zachęcenie ich do rytmicznego podskakiwania w akompaniamencie jego miksów. Dj, aby dobrze wykonywać swoja prace musi znać aktualne trendy muzyczne, aby jego goście nie słuchali ciągle tego samego w słyszą w radiu i co słyszeli na poprzednich dziesięciu imprezach. Oryginalność jest tu dość istotna.

Dyskdżokej musi też mieć bardzo dobre wyczucie rytmu, a każde jego zachwianie będzie powodowało gorsze wrażenia dla jego publiczności. Krótko mówiąc Dj musi mieć pewne kluczowe w tym zawodzie cechy, bez nich nigdy nie porwie za sobą tłumów, a jego miksy będą zwyczajnie słabe.


Gdzie Dj musi się pojawić?

Oprawa muzyczna podczas uroczystości różnego rodzaju jest dość istotna. Nie na każdą jednak należy od razu szukać Dj'a, czasami wystarczy puścić odpowiednio dobrane utwory, aby leciały w tle. Jednak są i takie okazje, gdzie brak DJ lub zespołu muzycznego będzie zauważalne.

Wesele to jedna z takich okazje, gdzie DJ-wodzirej musi być, jeżeli impreza ma zostać uznana przez gości za udaną. Dobry Dj nie pozwoli gościom się nudzić i skutecznie zachęci ich do tańczenia na parkiecie. Dobierze też odpowiednią muzykę, pasującą do wcześniej ustalonych standardów i do gustu gości i pary młodej. Właśnie dlatego na dobrego DJ'a trzeba czasem czekać dłużej niż na salę weselną, jednak w tym przypadku nie warto zatrudniać byle kogo.


Equalizer

Korektor (equalizer, EQ) ? zespół filtrów, które służą do podbijania lub tłumienia określonego zakresu częstotliwości, zmieniając tym samym barwę dźwięku.

Zastosowanie korektora jest integralną częścią procesu obróbki i miksowania dźwięku podczas rejestracji żywych muzyków, ścieżek akustycznych, dźwięków syntetycznych czy samplowanych.

Korektory są stosowane do kształtowania ogólnego brzmienia, korygowania specyficznych problemów częstotliwościowych oraz mieszania brzmień różnych dźwięków czy instrumentów. Istnieje kilka typów korektorów, najpowszechniejszymi są korektory graficzne i parametryczne

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Korektor_(akustyka)