O jednorazowej odzieży medycznej

skich czy kosmetycznych mają zazwyczaj bardzo szeroką ofertę. Największą popularnością wśród klientów cieszą się najtańsze produkty, które może nabyć nawet osoba indywidualna. Wydanie bardzo dużej sumy na sprzęt

O jednorazowej odzieży medycznej

Jaki sprzęt medyczny jest najchętniej wybierany przez klientów

Przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją i sprzedażą różnego rodzaju wyposażenia dla gabinetów lekarskich czy kosmetycznych mają zazwyczaj bardzo szeroką ofertę. Największą popularnością wśród klientów cieszą się najtańsze produkty, które może nabyć nawet osoba indywidualna. Wydanie bardzo dużej sumy na sprzęt medyczny jest bowiem możliwe tylko, jeśli nabywcą jest szpital lub jakaś duża jednostka lekarska. Dlatego też w asortymencie dotyczącym sprzętu lekarskiego najwięcej znajdziemy ofert sprzedaży, które dotyczą ciśnieniomierzy czy inhalatorów. Są one najczęściej wybierane przez klientów indywidualnych, szczególnie w celu monitorowania bieżącego stanu zdrowia. Klienci korzystają z tego rodzaju asortymentu również gdy muszą na przykład podawać sobie poprzez inhalator substancje lecznicze.


Higiena - znaczenie i definicja

Higiena (gr. hygeinos - leczniczy) ? dział medycyny, badający wpływ środowiska na zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka. Celem tych badań jest zapewnienie poszczególnym osobom oraz społeczeństwu jak najlepszych warunków rozwoju fizycznego i psychicznego. Praktycznymi wynikami higieny są wskazania dotyczące usuwania z życia ludzkiego wpływów ujemnych, w różny sposób zagrażających zdrowiu i wprowadzania czynników dodatnich.

Higiena dzieli się na wiele dziedzin, zajmujących się poszczególnymi środowiskami życia i działalności ludzkiej: higiena osobista, szkolna, hodowli zwierząt, komunalna, społeczna, pracy oraz żywności i żywienia.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Higiena


Czym jest dezynfekcja?

Dezynfekcja (po polsku dosłownie oznacza odkażanie) ? postępowanie mające na celu niszczenie drobnoustrojów i ich przetrwalników. Dezynfekcja niszczy formy wegetatywne mikroorganizmów, ale nie zawsze usuwa formy przetrwalnikowe. Zdezynfekowany materiał nie musi być jałowy. Dezynfekcja, w przeciwieństwie do antyseptyki dotyczy przedmiotów i powierzchni użytkowych.

Wyniki dezynfekcji zależą od trzech czynników:

drobnoustroju ? gatunek, liczba, aktywność fizjologiczna,
środka dezynfekcyjnego ? właściwości chemiczne i fizyczne, stężenie, czas działania,
środowiska ? temperatura, wilgotność, pH, obecność materii organicznej, poziom kationów Ca2+ i Mn2+ itp.
Do dezynfekcji stosuje siÄ™ metody fizyczne, chemiczne i termiczno-chemiczne.

Czynniki fizyczne używane do dezynfekcji:

Para wodna ? do dezynfekcji wcześniej oczyszczonego sprzętu, odzieży, unieszkodliwiania odpadów, używa się pary wodnej w temperaturze 100?105 °C pod zmniejszonym ciśnieniem (0,45?0,5 atm). Pary wodnej pod normalnym ciśnieniem używa się do odkażania m.in. wyposażenia sanitarnego.
Promieniowanie ? do odkażania używa się promieni UV o długości fali 256 nm, które niszczą drobnoustroje w powietrzu i na niezasłoniętych powierzchniach.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dezynfekcja