O odżywianiu się i suplementacji

ystyka - historia. WikipediaKulturystyka wywodzi się z ćwiczeń treningowych siłaczy i zapaśników z drugiej połowy XIX wieku. Za prekursora nowoczesnej kulturystyki uważa się niemieckiego siłacza Eugena Sandowa, który wy

O odżywianiu się i suplementacji Termin zażycia odżywki jest ważny i nie możemy tego bagatelizować. Nie mniej ważne jest też jakiej firmy to odżywka i gdzie ją kupiliśmy. , albo gdzieś indziej.

Kulturystyka - historia. Wikipedia

Kulturystyka wywodzi się z ćwiczeń treningowych siłaczy i zapaśników z drugiej połowy XIX wieku. Za prekursora nowoczesnej kulturystyki uważa się niemieckiego siłacza Eugena Sandowa, który występował z pokazami cyrkowymi w różnych krajach na przełomie XIX i XX wieku. Kulturystyka jako dyscyplina sportowa wyodrębniła się pod koniec lat 40. w USA za sprawą braci Bena i Joe Weiderów, którzy w 1946 założyli IFBB. Jednym z najsłynniejszych kulturystów jest Arnold Schwarzenegger, który zdobył 7 tytułów Mr. Olympia (1970-1975 i 1980) i 5 tytułów Mister Universe. Wielokrotnie zdobywał też nagrody w konkursach Mister World, Mister International czy Mister Europe.

Od 1970 roku organizowane są również zawody dla kobiet.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kulturystyka


Recepta na efekt

Zdrowa dieta + odżywki i suplementy to przepis na sukces w treningu, przynajmniej od strony odżywiania się. Kwestie samego treningu i jego intensywności można zostawić naszemu trenerowi, który z pewnością wie co robi.

Samo chodzenie na siłownię to jedna sprawa, ale kwestia doboru ćwiczeń jest bardzo ważna dla dobrych efektów. Mamy do wyboru masę różnych technik na wybrane partie mięśni. Wystarczy określić na czym najbardziej nam zależy i to realizować. Ważna jest determinacja oraz upór bez którego poddamy się jeszcze przed pierwszymi efektami.


Ruch to zdrowie, ale...

W zdrowym ciele zdrowy duch. To powinno być motto wszystkich aktywnych fizycznie osób. Jednak, aby nasz ruch i aktywność faktycznie pozytywnie wpływała na nasze zdrowie należy jeszcze się dobrze odżywiać, a odżywki i suplementy stosować jedynie w razie konieczności.

Warto też ćwiczyć pod okiem trenera, zwłaszcza na siłowni i kiedy jesteśmy jeszcze początkujący. Trener z pewnością pomoże nam osiągnąć nasz cel, niezależnie od tego co to będzie oraz doradzi co jeść i czy warto wprowadzić odżywki do naszej diety, czy nie. Z niczym nie można przesadzać i to samo tyczy się odżywek, więcej nie znaczy lepiej i dobrze jest o tym pamiętać.