Prestiżowa podróż

kreślone miejsce jest możliwy tylko dzięki taksówce, a komunikacja miejska, która obsługuje dany teren podczas pory nocnej to zdecydowanie bardziej czasochłonne rozwiązanie. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na sko

Prestiżowa podróż

Taxi ? szybki transport

Transport taksówką to jedna z najchętniej wybieranych form transportu miejskiego, szczególnie w porze nocnej. Okazuje się, że nieraz dojazd w określone miejsce jest możliwy tylko dzięki taksówce, a komunikacja miejska, która obsługuje dany teren podczas pory nocnej to zdecydowanie bardziej czasochłonne rozwiązanie. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług firm zajmujących się przewozem taksówkami.

Co prawda, przejazd taksówką nie należy do zbyt tanich form transportu, szczególnie w dużych miastach, jednak jeśli potrzebujemy przedostać się w inne miejsce w kilka osób, koszty mogą po podzieleniu okazać się naprawdę znośne. Stąd też taksówki są bardzo chętnie wybierane przez pasażerów podróżujących porą nocną.


O taksówkarzu w Wikipedii

Taksówkarz prowadzi działalność gospodarczą we własnym imieniu w zakresie ?usługi przewozu osób lub mienia?. Pojazd samochodowy osobowy lub dostawczy (taxi bagażowe) przeznaczony do wykonywania tego zawodu wraz z wyposażeniem, musi spełniać określone wymagania techniczne.

Taksówkarz jest zawodem obarczonym ryzykiem ze względu na możliwe napaści na ich osoby w celu zaboru pieniędzy. Wielu taksówkarzy (szczególnie w większych miastach) jest zrzeszonych w korporacjach i związkach zawodowych.

Od stycznia 2014 z uwagi na deregulację zawodu w Polsce w gminach poniżej 100 tys. mieszkańców szkolenia i egzaminy nie są wymagane, powyżej 100 tys. mieszkańców o ich utrzymaniu lub zniesieniu decyduje rada miasta

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Taksówkarz


Wikipedia o kierującym

Kierujący ? w Polsce osoba, która kieruje pojazdem lub zespołem pojazdów, a także osoba, która prowadzi kolumnę pieszych, jedzie wierzchem albo pędzi zwierzęta pojedynczo lub w stadzie1.

Pojęcie kierującego reguluje art. 2 ustawy Prawo o ruchu drogowym, natomiast wymagania stawiane wobec kierujących pojazdami, zasady uzyskiwania uprawnień do kierowania pojazdami, cofania tych uprawnień oraz zatrzymywania dokumentów stwierdzających posiadanie tych uprawnień określa ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz. U. z 2016 r. poz. 627).

Źródło: